Jon Magnus Frostad Haakonsen

Jon Magnus Frostad Haakonsen

Person informasjon

Psykolog, stipendiat

Jon Magnus Frostad Haakonsen er psykologspesialist og doktorgradsstipendiat ved Handelshøyskolen BI, der han forsker og underviser innen organisasjonspsykologi og ledelse. Han har et spesielt fokus på det å fremme et positivt arbeidsmiljø gjennom å forstå betydningen av relasjoner og følelser på jobb. Jon er også spesialist innen avhengighetspsykologi, og har mange års erfaring som både terapeut og leder innen det offentlige helsevesenet. 

 

Jon kan bistå bedrifter og organisasjoner med veiledning, kurs, foredrag og workshops. Eksempler på organisasjonspsykologiske og ledelsesfaglige tema som kan være aktuelle er:

  • Hvordan fremme psykologisk trygghet og et godt ytringsklima på arbeidsplassen
  • Hvordan bli et godt fungerende og effektivt team
  • Positiv psykologi i praksis: Å forstå styrker og legge til rette for vekst 
  • Motivasjon og engasjement
  • Å forstå og håndtere affekt og følelser på arbeidsplassen
  • Håndtering av rus- og avhengighetsproblematikk på arbeidsplassen
  • Bistand i rekrutteringsprosesser

 

Følgende kan være aktuelt: 

  • Veiledning for din organisasjon digitalt på timesbasis 
  • Individuelle samtaler med ledere, veiledning av arbeidsgrupper.
  • Bestilling av oppdrag til din organisasjon (på stedet) på dagsbasis
  • Bestilling av fagdag(er) digitalt eller fysisk

Priser på forespørsel 

Foto: BI

Informasjon om lei en ekspert

Generell informasjon om Lei en ekspert

Har organisasjonen din behov for mer, eller annen kompetanse? Har dere utfordringer dere trenger å se på med nye øyne? Vil dere gjøre endringer, men unngå å gjøre feil andre har gjort?

På alle arbeidsplasser er det utfordringer som krever tid, ressurser og energi. Utfordringene kan være komplekse, og vanskelig å løse internt. I verste fall opplever man sykemeldinger og oppsigelser som følge av slike problemstillinger. Tradisjonelt har man tidligere sendt hele, eller deler av personalgruppen på kurs for å løse problemene. Dette er ofte kostbart og tidkrevende.

Fagfokus tilbyr derfor «Lei en ekspert». Hos oss kan du få tak i eksperter på ulike fagfelt til å hjelpe dere, både digitalt og fysisk. Det kan dreie seg om et webinar, et kurs, men like gjerne veiledning av personalgruppen på timer, dager, eller over en periode. Her er det behovet, og ønsker fra organisasjonen som avgjør omfang, innhold og metode.

Oida!

En feil skjedde og e-post ble ikke sendt. Prøv på nytt, eller send e-post til [email protected]

Takk!

E-posten har nå blitt sendt til oss og vi vil svare så raskt vi kan.