Den profesjonelle samtalen
Fra magefølelse til forskningsbasert intervjumetodikk
Webinaret ble gjennomført 16. juni. 2023
Det er foreløpig ikke satt opp noen nye datoer for gjennomføring.

Få oversikt
Litt om webinaret
Gode kommunikasjonsferdigheter er det viktigste verktøyet man kan ha som leder og spesielt i de vanskelige og krevende samtalene. Bergestuen er en av forfatterne av boken og metodikken “den profesjonelle samtalen”
Innholdet
Program for webinaret
Hvis ikke annet er spesifisert er det lagt opp til pauser mellom foredragene.
Den profesjonelle samtalen - hva inneholder webinaret?
Helsepersonell samtaler med pasientene sine, barnevernet stiller spørsmål til barn og voksne, og HR-ansatte intervjuer jobbsøkere. Listen er lang over alle som stiller spørsmål i jobben sin.
Dette webinaret er for alle som ønsker å bli bedre til dette. Bedre til å stille spørsmål og bedre til å gjennomføre profesjonelle samtaler, slik at informasjonen blir mer nøyaktig, mer relevant og mer pålitelig.
Basert på internasjonal forskning beskriver Bergesuten den vitenskapelige kunnskapen som ligger til grunn for politiets samtale- og intervjumetodikk, og gir deretter en praktisk steg-for-steg-innføring i metoden.Han forklarer hvordan man planlegger en samtale, hvordan kontakt etableres, hvordan fri forklaring og sondering benyttes, samt hvordan dialogen avsluttes og evalueres.
Webinaret er et opptak fra vår siste mellomlederkonferanse, og alle betalende deltakere får en rabattkode til høstens store mellomlederkonferanse.
Svein Tore Bergestuen er forfatter, journalist og rådgiver. Som programleder og intervjuer på radio og TV har han tusenvis av intervjuer bak seg. Han var også fast foreleser i intervjuteknikk ved Institutt for Journalistikk i flere år. Han er en også en av forfatterne av fagboken "den profesjonelle samtalen"
Priser for webinaret
Digital deltakelse:
-
Digitalt
Én digital deltaker, gjeldende for én person. (inkl. mva)1200,- -
Digital gruppe 5
Opp til fem digitale deltakere med rabatt. (inkl. mva)5400,- -
Digital gruppe 10
Opp til ti digitale deltakere med rabatt. (inkl. mva)9600,- -
Digital gruppe 15
Opp til ti digitale deltakere med rabatt. (inkl. mva)14400,- -
Digital gruppe 20
Opp til tyve digitale deltakere med rabatt. (inkl. mva)18000,- -
Digital gruppe 30
Opp til tretti digitale deltakere med rabatt. (inkl. mva)25200,- -
Digital gruppe 40
Opp til førti digitale deltakere med rabatt. (inkl. mva)28800,- -
Digital gruppe 50
Opp til femti digitale deltakere med rabatt. (inkl. mva)30000,-
Ofte stilte spørsmål og svar
Nedenfor finner du en rekke svar på spørsmål vi får ofte.
-
Som digital deltaker kan du følge med på livesendingen. Du vil motta link en liten stund før webinaret starter. Sendingen fungerer som en vanlig sending du ser på f.eks. NRK nett-tv, YouTube eller liknende. Du trenger ikke bruke eget kamera eller mikrofon. Når man melder seg på digitalt kan man selv velge om man vil se den direkte eller i opptak. Opptaket har man tilgjengelig i 14 dager.
-
Ja, alle som er påmeldt får også tilgang på opptaket. Opptaket er tilgjengelig i 14 dager og er KUN ment for den som er påmeldt. Opptaket kan man se flere ganger i perioden og man kan pause og spole som man vil.
-
En singel digital deltakelse er kun ment for 1 person og skal ikke deles eller se felles med noen andre.
Når man melder på en digital gruppe, så vil man kunne se webinaret på flere enheter/steder samtidig, eller se det i fellesskap. Når man melder på en gruppe så melder man kun på 1 person som står som ansvarlig. De andre gruppedeltakerne registrerer seg senere. Dette får du informasjon om i egen e-post før gjennomføring. -
Endring av opplysninger eller deltakelse:
Gå til kontakt oss eller benytt deg av kontaktskjema på denne siden, eller svar oss på e-posten du fikk ved påmelding. -
Se under fanen priser, her vil du finne digitale grupper, disse er allerede rabatterte.
-
Fagfokus sine arrangementer er åpen for alle og det kreves ingen forkunnskaper med mindre dette er angitt i beskrivelsen.
-
Ja, de fleste webinarene har rabatt dersom man må dekke utgiften privat. Ta kontakt med oss.
-
På denne siden finner du et kontaktskjema som du kan bruke, da vil informasjon om hvilket webinar du har spørsmål om følge med slik at vi vet hva det gjelder.
-
Ja, så fremt du må dekke denne utgiften privat vil man i de aller fleste tilfeller kunne få rabatt. Mer informasjon finner du på påmeldingsskjemaet.
Dersom du er student, men din arbeidsplass skal betale, vil du ikke få rabatt.
Har du spørsmål?
Oida!
Takk!